21. 1. Běla

Zítra: Slavomír

Fulltextové vyhledávání

9. 1. 2022 Tříkrálová sbírka 20228. ledna prošli naší obcí tříkráloví koledníci. Opět koledovali ve prospěch lidí v blízkém okolí, kteří se dostali do těžké životní situace a v letošním roce se jim v Podmoklanech podařilo vykoledovali 7 049 Kč.
30. 12. 2021 Informace FÚ - daň z nemovitosti v r. 2022Telefonní čísla pro pomoc při vyplňování daňového přiznání k dani z nemovitých věcí
21. 12. 2021 PF 2022

O obci Podmoklany

Podmoklany leží na mírném svahu v hlubokém rozšiřujícím se údolí říčky Cerhovky. To se rozprostírá mezi Železnými horami na severu a Hornosázavskou pahorkatinou na jih, ve vzdálenosti 7km východně od Chotěboře. Krajina je značně výškově členitá 440-630m nad mořem se strmými stráněmi s četnými svahovými prameništi s vysokou lesnatostí

Obec leží v Chráněné krajinné oblasti Železné hory. V těsné blízkosti obce jsou dvě přírodní rezervace Zlatá louka a Mokřadlo. Obec je také bohatou zásobárnou kvalitní pitné vody.

Naše obec je přirozenou turistickou křižovatkou. Turisté zde mohou navštívit mnoho zajímavých míst. Přímo v obci je také každému k dispozici hasičská nádrž používaná též jako bazén, k němu přilehlé hřiště s umělohmotnou plochou nebo např. altán s krbem.

IMG
IMG
IMG
IMG
IMG